Hobbit opowiadanie twórcze

Pobierz

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Tolkiena.Została wydana 21 września 1937 roku.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Nim Bilbo postanowił ostrzec krasnoludy podkradł się do jednego z olbrzymów i wykradł mu sakiewkę.. Kiedy potwór dopłynął na miejsce, pierścienia tam nie było.Było piękne, zimowe popołudnie….. Powieść Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem" obfituje w bardzo wiele przygód i niezwykłych wydarzeń.. Język polski.Bilbo odkrywa, że przy ogniu baranie mięso piecze trzech trolli - William, Tom i Bert.. "Tam i z powrotem" - zapowiada podróż, drogę, przygodę, która się zakończy.Moim zdaniem, Bilbo Baggins był ciekawym bohaterem.. o różnych zdarzeniach, których był świadkiem.. Postanowili zatem rozbić obóz w miejscu, gdzie stanęli.. Quiz z działu Hobbit czeka na Ciebie!Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. Czasami odwiedzał go Gandalf, który dostarczał mu mnóstwo .napisz opowiadanie twórcze na podstawie ksiązki :hobbit czyli tam i spowrotem" .. Opisuj wydarzenia chronologicznie (zgodnie z następstwem czasu).. "Hobbit" to słowo, które jest najważniejsze w tytule.. Opowiadanie Połącz w pary.. możesz wybrac temat : 1. nowi mieszkańcy hobbitonu 2. tajemnica mrocznej puszczy 3. skarb z doliny rivendell plissss pomózcie..

4.Opowiadanie twórcze.

Chociaż w trakcie podróży cały czas myślał o powrocie do domu, to gdy już w nim był, nie czuł się szczęśliwy jak kiedyś.. Istota kazała mu chwilę zaczekać i popłynęła na wysepkę po swój pierścień.. a.k 4 lata temu.. Pewnego razu….. +0 pkt.Hobbit niechętnie, lecz najciszej jak tylko umiał zakradł się do owego światła, (które jak się okazało było ogniskiem) i zobaczył trzy ogromne (jak mu się zdawało) trolle.. Odtwórz film, rozwiązuj zadania wspólnie z nauczycielem i łatwo nadrób zaległości.. Odznaczył się wieloma pozytywnymi cechami podczas wyprawy.Hobbit, zgodnie z umową, zażyczył sobie, aby potwór wyprowadził go na światło dzienne.. Po powrocie z wyprawy Bilbo czuł się w swoim domu nieswojo.. Bilbo Baggins rozejrzał się po jaskini, uznał, że jest całkiem duża i co najważniejsze - pusta.. Klasa 3 Polski.. Kiedy rozniecali ognisko, jeden z kucy.. poleca 68 %.. Cały czas myślał.. Mówi o głównym bohaterze i zaciekawia czytelnika.. Uporządkuj zasady pisania opowiadania odtwórczego w odpowiedniej kolejności: Przedstawiaj wydarzenia w kolejności, w jakiej następowały.. Podręcznik do klasy 6 "Jutro pójdę w świat" Utwór Ewy Nowak pt. "Cztery łzy" str.15 - 18.Napisz krótkie opowiadanie twórcze na temat przemyśleń Zuzi i jej dalszych działań.Uwzględnij zasadnicze cechy tej formy wypowiedzi.Quizy Hobbit - sprawdź największą bazę quizów o tematyce Hobbit..

Moim zdaniem ...Stwórz swoje własne opowiadanie!

Wraz z resztą grupy przygotowali nocleg i rozpalili ognisko.Pewnego razu, gdy wędrowałam przez Hobbiton, spotkałam starszego pana, który był dziwnie ubrany jakoś tak na szaro, z dziwną czapką i długim płaszczem.. facebook.com/uczensamwdomu, mariusz_polo.Liczba wyników dla zapytania 'opowiadanie ludeczka': 566.. Część 1.. Udostępnij.. Pamiętaj jednak, że musisz zachować realia charakterystyczne dla utworu - nie możesz wyposażyć bohaterów wPrzygoda Bilba Bagginsa z trollami.. wg Niebieskitulipan.. Skomentuj.. Zobacz podobne quizy: .współczesne.. A zaczęło się od tego.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski.Hobbit, czyli tam i z powrotem (ang. The Hobbit or There and Back Again) − powieść fantasy dla dzieci autorstwa J.R.R.. Część 2.. Pewnego dnia, gdy Krasnoludy, Bilbo i Gadnalf przemierzali przez las, zaczął padać deszcz i zapadł zmrok.. daje 34 punkty!. Pewnego dnia w Warszawie….. Dodaj do ulubionych .. Opowiadanie Koło fortuny.. Napisz do nas.. 14 września, 2020.. Zapytałam go czy zna kogoś o imieniu Bilbo Baggins.. Narzekają, że baranina już im się znudziła, wolałyby skosztować ludzkiego mięsa.. Opowiadanie Podziel na kategorie.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Nie było Cię w szkole?.

(bohaterowie, czas i miejsce akcji) Urozmaicaj opowiadanie.

Bilbo Baggins stał jednak przed zakątkiem, który był absolutnie najbardziej mroczny w całej puszczy.. Napisz krótkie opowiadanie twórcze na temat przemyśleń Zuzi i jej dalszych działań.. (chronologia) Przypomnij sobie treść utworu.. każdy dodaje po jednym zdaniu, ja zaczynam.. Radagast znalazł w mrocznej puszczy porzuconego chłopca i postanowił się nim.Streszczenie powieści "Hobbit, czyli tam i z powrotem".. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Najciekawsze zdarzenie w "Hobbicie".. Rozwiązuj quizy, testy, głosowania lub stwórz swoje własne.. Niektóre są bardzo niebezpieczne i zagrażają życiu bohaterów, jednak udaje im się pokonać trudności i osiągnąć cel swej wyprawy, czyli dojść do Samotnej Góry.. Tak naprawdę Gollum chciał założyć ten klejnot, stać się niewidzialnym i znienacka zabić Bilba.. Hobbit zbliżył się do owej plamy, czarnej tak bardzo niczym smoła piekielna, po czym z zaskoczeniem stwierdził, iż to, co się przed nim znajduje, to splątane sieci.zapoznaj się → opowiadanie odtwórcze 2.. Bilbo Baggins cieszył się zasłużonym szacunkiem wśród innych hobbitów, albowiem, jak na przyzwoitego hobbita przystało, nie miewał przygód i nie sprawiał żadnych niespodzianek..

Opowiadanie twórcze wymaga większego wysiłku ...Natka20021014.

Była piękna, słoneczna niedziela….. Miały stanąć do rywalizacji o to, która szybciej zbierze w lesie dzban malin - a której się to uda, ta zostanie żoną przystojnego grafa Kirkora, który wczoraj nieoczekiwanie zawitał do ich chaty.Opowiadanie odtwórcze polega na opisaniu własnymi słowami zdarzeń (zwykle w kolejności chronologicznej), które ktoś inny przedstawił (np. bohater powieści, naoczny świadek).. Jednak nie doszedł do jednej ze ścian, w której znajdowała się sporej wielkości dziura.. 1 Zobacz odpowiedź .. !-Ryknąłem/am i z wyprostowaną nogom skoczyłem/am na stwora.Napastnik dostał w nos i wypuścił worek.Niewidzialny hobbit odciągną goblina a ja bezpiecznie wylądowałam na skaczącym .. (imię konia) by mnie .Opowiadanie Hobbit.. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem….. Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek….. Zadbaj jednak o to, aby Twoje opowiadanie nawiązywało do podstawowego utworu ­ np. zachowaj główne cechy bohaterów, odwołaj się w wypracowaniu do przełomowych wydarzeń z utworu.. Okazało się, że czarodzieja nie ma wśród nich.. Można też zacząć od zaciekawiającego .- na egzaminie opowiadanie twórcze będzie zawsze związane z treścią lektury obowiązkowej, - w swoim opowiadaniu umieścisz bohaterów lektury np. w nowej sytuacji, zmienisz bieg wydarzeń.. W pewien zwykły, jesienny poranek….. Bilbo rozważał teraz dwie możliwości: albo zawrócić i ostrzec przyjaciół przed niebezpieczeństwem ze strony zdenerwowanych trolli, lub jak prawdziwy włamywacz przeszukać ich kieszenie, co prawie zawsze się opłaca.Jedna z grot wydawała się niezamieszkała, dlatego postanowili spędzić w niej noc.. A on powiedział: "Właśnie do niego idę, jeśli chcesz z nim porozmawiać to chodź ze mną".. Niestety, jest ona zaczarowana i troll łapie złodzieja.Cała Mroczna Puszcza tonęła w niezmierzonych ciemnościach i gęstwinie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt