Opowiadanie tworcze na podstawie mitu

Pobierz

Boże Narodzenie mieli spędzić w Szwecji u rodziców Kaśki.. Odczytaj w podręczniku na str. 269-270 "Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?".. Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii .. Zapisz w zeszycie notatkę: OPOWIADANIE TWÓRCZE NA PODSTAWIE MITU LUB PRZYPOWIEŚCI- przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub Biblii, np. przeniesionych w czasy współczesne.. Przeczytaj uważnie tekst!. Przyniósł nam ogień, ciągnąc za sobą szczęście i dobrobyt.. Mówiliśmy już o opowiadaniu twórczym na podstawie mitu lub przypowieści, więc podstawowe zasady już znacie.. Traktował ludzi jak swoje dzieci, które bardzo kochał.. Koniecznie zapisz je w edytorze tekstu np. Może więc polegać na: 1) przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem bohaterów tych utworówopowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści- przedstawia wydarzenia i bohaterów znanych z mitologii lub Biblii przeniesionych w czasy współczesne.. Słowa, które mogą być przydatne w takim opowiadaniu twórczymMoi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Na ziemi zapanowały susze i klęski przyrody, pola nie dawały plonów, rośliny umierały..

Word i prześlij do oceny.twórczego na podstawie mitu.

Przeczytaj przykładowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu "O Dedalu i Ikarze"- podręcznik str. 270.na razie nie będzie do napisania na ocenę ) Omawialiśmy opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści, dziś - baśni lub legendy.. Pewnego dnia w Warszawie….. Kiedy Zeus- największy z bogów, pan, dowiedział się o ty, wściekł się i zesłał na nas nieszczęście.. Niestety, ich sielanka nie trwała długo.- jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - s. 216-217; - jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - s. 269-271; - jak napisać charakterystykę - s. 35-37; - jak opisać przeżycia wewnętrzne - s. 70-72.. W takiej pracy musisz wykorzystać6 z 10 następującychelementów twórczych:czas, miejsce wydarzeń,elementy opisu (bohatera, przedmiotu,krajobrazu,przeżyć), elementycharakterystyki .inne zakończenie mitu.. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Narcyz był znany ze swojej wielkiej miłości do swojej osoby.. Król bogów połknął boginię, by przepowiednia nie miała szans się spełnić.W każdym arkuszu egzaminacyjnymjednym z tematówpracy pisemnejjest opowiadanie twórcze.Może nim być np. współczesna wersja mitu, przypowieści,baśni, legendy lub ballady..

Napisz opowiadanie.

Na podstawie informacji z prezentacji napiszcie notatkę w zeszycie o tym, co jest niezbędne aby napisać opowiadanie na podstawie mitu, przypowieści, legendy lub baśni: a) Co to jest współczesna wersja baśni, mitu, legendy lub przypowieści?78% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Ulepił go z gliny, łez i tchnął w niego duszę.. Wymyśl i zapisz w zeszycie ciąg dalszy opowiadania "Co by było, gdyby Syzyf zrozumiał, że popełnił błąd, strącając Tanatosa do lochu?". możesz również przenieść historię w czasy współczesne.Przydatne sformułowania: Było piękne, zimowe popołudnie….. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.Orfeusz był pięknym i młodym królem Tracji.. W pewien zwykły, jesienny poranek….. Pewnego dnia usłyszał ciche chichoty dochodzące z niedaleka.. rozpoczynając od słów :odpowiedział (a) 12.02.2011 o 19:48.. Jego żoną była równie urodziwa Eurydyka - nimfa drzewna hamadriada.. Zwróć uwagę, w jaki sposób autor wprowadza istotne elementy do swojego tekstu: -określa czas i miejsce zdarzeń, - odwołuje się do mitu, -wprowadza dialogi, opisy, zwrot akcji, elementy charakterystyki.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Wszystko było takie cudowne, aż do pewnego momentu..

29.04.2020 środa TEMAT: Redagujemy opowiadanie twórcze na podstawie wybranego mitu.

W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. Pracę należy napisać na komputerze w dostępnym edytorze tekstu.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Pewnego razu….. Atena była córką Zeusa i prawdopodobnie Metydy (Metis).Istniała przepowiednia, że Metyda urodzi córkę mądrzejszą od Zeusa i syna, który będzie od niego mocniejszy i go obali.. Powódź wybiła większość ludzkości, ale mi udało się przetrwać.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Jest to forma wypowiedzi, w której przedstawia się przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii np. przeniesione w czasy współczesne.. Opowiadanie odtwórcze.. Ale przez zjedzenie granatu, Persefona musiała na część roku wracać do męża.21 maja- napiszcie opowiadanie twórcze.. Gdy grał na lutni i harfie, wszystko wkoło niego mu wtórowało: drzewa, ptaki, zwierzęta.. Prace proszę napisać na komputerze i wysłać na mój adres do piątku 15.05.2020r.Streszczenie Mitu o Prometeuszu.. Zastanów się, czy chcesz przedstawić inną wersję wydarzeń, w których bohaterowie brali udział, czy też wymyślisz dalsze losy postaci.. uwzględnia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego się odnosi.Przypomnij sobie treść mitu lub przypowieść, na podstawie którego masz napisać opowiadanie..

Zapiszcie do zeszytu: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub legendy może przyjąć różne formy.

Był kwadrans po północy, gdy Kowalscy dotarli na lotnisko.. Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek….. Nie chciał, aby stało się im coś złego, dlatego był im .1.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Na dzisiejszej lekcji będziemy zastanawiać się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.. (informację zapamiętaj)Tworzą one fabułę i najczęściej są ułożone w kolejności chronologicznej ( [LINK] .. "O jedną kawę za daleko…".. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.. Każdego dnia wybierał się nad rzekę, gdzie całymi dniami oglądał swoje odbicie z uśmiechem na ustach.. Prometeusz był bardzo mądrym i zaradnym Tytanem i dlatego zawsze służył dobrą radą Zeusowi.. Kiedy wreszcie Zeus odnalazł Demeter, rozkazał Hadesowi zwrócić Persefonę jej matce.. Lekko niezadowolony z tego obrotu sprawy, podniósł się otrzepując z ziemi białą szatę.Podręcznika Nauczyciela "Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści", plik: temat-98-podrecznika-nauczyciela-opowiadanie-tworcze-na-podstawie-mitu-lub-przypowiesci.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Współczesna wersja baśni, legendy, mitu lub przypowieści - odmiana opowiadania twórczego, które przedstawia przygody przeniesionych w czasy współczesne bohaterów znanychz baśni, legend, mitów lub przypowieści.. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem….Ukryła się przed ludźmi i bogami w łachmanach staruszki.. 80% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 77% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub Biblii, a przykład przeniesionych w czasy współczesne.. Bohaterowie bardzo się kochali i byli szczęścili.. Musi jednak zawierać charakterystyczne cechy gatunku : mitu(s.258) lub przypowieści (s.251).Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Opowiadanie twórcze - opowiadanie o podróży, podczas której wydarzyło się coś, co sprawiło, że ktoś stał się sławny.. Uważnie przeczytaj informacje dotyczące redagowania opowiadania twórczego na podstawie mitu lub przypowieści- podręcznik str.269.. Uwzględnia cechy charakterystyczne gatunku, do którego się odnosi.Temat: Ćwiczenia w poprawnym redagowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.. Prometeusz stworzył człowieka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt