Zapisz co musisz zrobić gdy burza zaskoczy cię

Pobierz

Kiedy tylko widzimy, że nadchodzi czym prędzej powinniśmy znaleźć schronienie.. na otwartej przestrzeni.. Nie kładź się na ziemi.. a) gdy znajdujemy się na zewnątrz: pokaż więcej.. Oceń tę odpowiedź: Oceń to zadanie.Damian98411.. Oceń propozycje dzieci dotyczące pierwszej pomocy w przypadku użądlenia.Pamiętaj jednak, aby zamknąć wszystkie 4.. .Burza może być dość niebezpieczna.. osa, mrówka, szerszeń, pszczoła, komar.. Kucnij, zbliżając stopy maksymalnie do siebie.. Gdy burza zaskoczy nas w domu: - nie zbliżaj się do urządzeń elektrycznych i metalowych, - pozostań z dala od oszklonych okien, sufitów, drzwi, - w miarę możliwości pozamykaj zwierzęta domowe i hodowlane, - trzymaj pod ręką przygotowane latarki oraz dodatkowe baterie, - miej włączone radio (najlepiej na baterie) w celu zapoznania się z aktualnymi komunikatami, - wyłącz z .1.. Wtorek - 31.03.2020r.. Znam niebezpieczne substancje występujące w domu.. Zachowaj szczególną ostrożność przy wyjeżdżaniu na otwartą przestrzeń z drogi osłoniętej ekranami .- Nie wolno stać pod drzewami, gdyż niektóre z nich (np. lipy) bardzo łatwo przewodzą elektryczność, - Należy odejść od wszelkich zbiorników wodnych, gdyż woda jest doskonałym przewodnikiem elektryczności, - Gdy burza zastanie cię w szczerym polu, powinieneś przykucnąć, ale nie siadać na ziemi, a tym bardziej nie kłaść się na niej, - Należy pozbyć się wszelkich .1 Zapisz, co musisz zrobić, gdy burza zaskoczy cię: w domu..

Zapisz co musisz zrobic gdy burza Cię zaskoczy?

Nie przebywaj w dużych grupach.1.. Przede wszystkim należy natychmiast wyjść z wody.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.1 Zapisz, co musisz zrobić, gdy burza zaskoczy cię: w domu.. 2.Jeśli jedziesz samochodem postaraj się zatrzymać i przeczekać, omijając miejsca pod drzewami lub konstrukcjami, które mogą zostać przewrócone lub uszkodzone.. Zobacz, co należy zrobić kiedy zaskoczy nas burza?Zapisz w zeszycie, co musisz zrobić, gdy burza zaskoczy cię: a) w domu, b) w wodzie, c) na otwartej przestrzeni.. Nie czekaj aż burza się nasili, już po pierwszych zwiastunach opuść zbiornik wodny i poszukaj schronienia wolnego od drzew, bilbordów reklamowych czy innych ciężkich przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie.Co zrobić w czasie burzy, gdy jesteśmy na dworze oraz w domu?. a) Dotknąłem ręką gorącego garnka.. Skóra w tym miejscu zaczerwieniła się dość mocno i pojawiły się na niej pęcherze.Poproś mamę aby przeczytała ci tekst "Aborygeni" i wiersz "Podróż po Australii".. Niestety czasami zdarza się, że nie zdążymy się schronić.. Zadanie 2.. Przed wykonaniem zadania rozpoznaj przedstawione na zdjęciach owady.. Wymień pięć działań człowieka, które niszczą lasy.. Jeśli jesteś w lesie, unikaj pojedynczych drzew.Letnie miesiące to nie tylko czas upałów..

co teraz zrobić z oszczędnościami.

1.Słuchaj prognoz pogody i komunikatów lokalnych mediów.. Temat: Śpiewanie piosenki pt. ,,Pory roku'' w wodzie.. Najlepiej oczywiście, jeśli zastaną nas gdy jesteśmy w domu - wtedy trzeba je po prostu przeczekać.. Nie biegaj w czasie burzy.. Coraz więcej Polaków wie w co zainwestować, ale .Co zrobić, kiedy burza zaskoczy nas w trakcie korzystania z kąpieli?. Jeśli w pobliżu nie ma żadnego budynku, schroń się w pojeździe.. Zapisz co musisz zrobić gdy burza zaskoczy cię : - w domu - w wodzie - na otwartej przestrzeni - MidBrainartZapisz co musisz zrobic gdy burza zaskoczy cie w domu w wodzie na otwartej przestrzeni.. Przyroda, opublikowany 09.09.2020.Zapisz co musisz zrobic gdy burza zaskoczy cie w domu w wodzie na otwartej przestrzeni - MidBrainart1.. W czasie burzy wyjdź z wody, łódki czy zaprzestań wędkowania.. co musisz zrobić, gdy burza zaskoczy cię: a) w domu b) w wodzie c) na otwartej przestrzeni 2. napisz co oznaczają poniższe symbole.. Jeśli pływasz w basenie lub jesteś na łódce, postaraj się jak najszybciej dostać na ląd.. Polub to zadanie.. Cel lekcji: Dowiem się jak udzielić pierwszej pomocy w domu.. Edukacja muzyczna.. Temat: Jak sobie radzić w niebezpiecznych sytuacjach?. Gdy burza zaskoczy nas w domu: •nie zbliżaj się do urządzeń elektrycznych i metalowych, •pozostań z dala od oszklonych okien, sufitów, drzwi, •w miare możliwości pozamykaj zwierzęta domowe i hodowlane, •trzymaj pod ręką przygotowane latarki oraz dodatkowe baterie, •miej włączone radio (najlepiej na baterie) w celu zapoznania się z aktualnymi komunikatami, •wyłącz .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

PORADNIK BURZOWY ... 2.Burza już nigdy cię nie zaskoczy.

To, co należy zrobić, gdy zaskoczy nasz burza zależy od tego, gdzie w danym momencie się znajdujemy.. Przyroda, opublikowany 20.08.2020.. Wpisz w prostokąty nazwy planet Układu słonecznego.. To także przechodzące co jakiś czas, często ulewne i silne, burze.. Kryteria (NaCoBezu): 1. a) gdy znajdujemy się na zewnątrz: pokaż więcej.. Oceń tę odpowiedź: Oceń to zadanie.1.. w wodzie.. a) gdy znajdujemy się na zewnątrz: pokaż więcej.. Oceń tę odpowiedź: Oceń to zadanie.Zapisz co musisz zrobic gdy burza Cię zaskoczy?. Nie dla lokat!. Spośród podanych owadów zaznacz te, które atakują żądłem .. To, co należy zrobić, gdy zaskoczy nasz burza zależy od tego, gdzie w danym momencie się znajdujemy.. To, co należy zrobić, gdy zaskoczy nasz burza zależy od tego, gdzie w danym momencie się znajdujemy.. Oddal się od wody.. 2 Zamaluj na zielono kółeczka przy tych owadach, które atakują żądłem, a na czerwo-no przy tych, które atakują za pomocą aparatu gębowego.. na otwartej przestrzeni.. Jeżeli burza nas zaskoczy, gdy jesteśmy w aucie to lepiej zaparkować i przeczekać nawałnicę w pojeździe.Krótko napisz co musisz zrobić, gdy burza zaskoczy cię: a) w domu b) w wodzie c) na otwartej przestrzeni.. Musisz tylko o tym pamiętać .. WAŻNE: 16.09.2021.. Wykonaj ćwiczenia w kartach pracy na stronie 66 i 67.. Napisz w zeszycie notatkę na temat wybranego zwierzęcia mieszkającego w Australii..

Jeśli burza zaskoczy Cię w terenie, przyjmij bezpieczną pozycję.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt