Streszczenie królowa śniegu

Pobierz

Teraz nie bał się wcale pięknej pani, nie wydawała mu się straszna.. Opowiada historię przyjaźni dwójki dzieci, Gerdy i Kaja, i nieszczęścia, z którym przyszło im się zmierzyć.. Dawno, dawno temu złośliwy czarodziej stworzył i rozbił lustro, za sprawą którego wszystko co dobre i piękne znikało.. Opowiadanie pierwsze "W którym jest mowa o lustrze i okruchach".. Pewnego razu postanowił zrobić niezwykłe zwierciadło, które wszystkie piękne rzeczy przedstawiało jako szkaradne i straszne (rozmywało je).. Dobry chłopiec staje się zły.. Chłopiec odbija piłkę, dziewczynka goni go z zawiązanymi oczami.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.. Moja ocena: 9/10.. W odróżnieniu od innych baśni napisanych przez Andersena, które zostały zainspirowane folklorem bądź tradycją innych narodów, opowieść ta zrodziła się w wyobraźni autora.Królowa śniegu została napisana przez genialnego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena ().. Brak komentarzy: Prześlij komentarz.. Dziewczyna wyrusza w podróż, aby odzyskać chłopaka.Kto jest autorem baśni pt. "Królowa Śniegu"?. Gdy przez miasto przejeżdżała Królowa Śniegu, przywiązał do jej sań swoje saneczki, a Królowa Śniegu zabrała go do swojego lodowego pałacu na dalekiej północy.Królowa Śniegu to baśń napisana przez Hansa Christiana Andersena, która opisuje historię dwójki dzieci..

Królowa śniegu - streszczenie.

Chłopczyk i dziewczynka do zdania "Chłopczyk nazywał się Kay, a dziewczynka Gerda".. Złe rzeczy widać było natomiast bardzo dobrze - brzydota w .Królowa Śniegu- streszczenie.. Książka bierze udział w wyzwaniach .Tytułowa Królowa Śniegu to nawiązanie do baśni Andersena, która miała ogromne znaczenie w życiu dwóch z mieszkańców wsi.. Bohaterkę poznajemy jako piękną, dostojną kobietę o długich blond włosach, ubraną w śliczną białą suknię i lodową koronę.. Przyjaźń Kaya i Gerdy.. Snedronningen) - baśń napisana w 1844 roku przez Hansa Christiana Andersena i opublikowana rok później.. Rozbicie zwierciadła na miliony kawałków.*.. Ich domy znajdowały się bardzo blisko siebie i dzieci bawiły się razem.. Nagle ukłuła się igłą, a kropla krwi spadła na biały śnieg.. Teraz nie bał się wcale piękne pani, nie wydawała mu się straszna.. Za możliwość poznania tej książki dziękuję pani Dorocie i Wydawnictwu M. Hans Christian Andersen, Królowa Śniegu, Wydawnictwo M, 2012, ISBN: 978-83-7595-596-5, Str. 32.. Zimowe popołudnie.. Zbudowanie diabelskiego lustra.*.. Send: Zatruty odłamkami magicznego lustra, chłopiec Kai dostaje się do Królowej Śniegu.. Latem Gerda i Kay sadzili w doniczce przy oknie rośliny i .Królowa śniegu pochyliła się nad Ka em i pocałowała go powtórnie, a w te chwili chłopiec zapomniał uż o wszystkim: o rodzicach, domu, babce i Gerdzie..

...Królowa śniegu - Problematyka.

Fabuła opowieści jest tak dobrze znana, że zamiast krótkiego streszczenia najlepiej oddać głos samemu autorowi, którego słowa tak pięknie zilustrował na okładce Yerko:Nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam tę książkę.. W jeden z mroźnych zimowych wieczorów, kiedy poprzez udekorowane niezwykłymi wzorami okna przytulnych, ciepłych domów, wkrada się ciemność, a na dworze przejmująco zawodzi śnieżyca, Królowa Śniegu porywa maleńkiego Kaja do swoich lodowych włości i przemienia jego dobre, czułe serce w sopel lodu.Najbardziej kompletny test z lektury Królowa śniegu jaki znajdziesz w sieci.. Jest też wyraźną inspiracją, podpowiedzią, jak można zemścić się za wszystkie krzywdy z młodości, jak można poczuć się silniejszym, lepszym i bardziej władczym.Królowa śniegu pochyliła się nad Jankiem i pocałowała go powtórnie, a w tej chwili chłopiec zapomniał o wszystkiem: o rodzicach, domu, babce i Marysi.. Jeśli komuś odłamek tego zwierciadła wpadł do oka cały świat wydawał mu się brzydki i zły, a jeśli odłamek wpadł mu do serca, to jego serce zamieniało się w kawałek lodu.Streszczenie.. OBRAZ PIERWSZY - W DZIECINNYM POKOJU.. Uratowanie Kaja..

Jej długi płaszcz pokryty był płatkami śniegu.

Kay - jeden z główny bohaterów baśni Andersena - początkowo był dobrym, normalnym dzieckiem, wrażliwym na piękno otaczającego go świata.. Wymień postacie drugoplanowe w baśni.. Opowiadał e , co umie, o akich się uczył kra ach i miastach, ak wybornie liczy na pamięć — a onaOdczytanie fragmentu "Królowej Śniegu" - pierwszej części Opowiadania drugiego.. Lubił bawić się z innymi dziećmi, np. z Gerdą, i cieszył się, kiedy tylko mogli ze sobą przebywać.. 5.Jedna z najsłynniejszych baśni J. Ch.. Wymień 5 tytułów baśni H. Ch.. "Królowa śniegu" jest baśnią napisaną przez duńskiego pisarza, Hansa Christiana Andersena.. Nowszy post Starszy post Strona główna.Królewna Śnieżka - streszczenie.. Królowa wypowiedziała wtedy życzenie, że pragnie urodzić dziecko "białe jak śnieg, rumiane jak krew i o włosach czarnych jak heban".Scenariusz inscenizacji "KRÓLOWA ŚNIEGU" wg Hansa Christiana Andersena.. Kajowi pewnego dnia wpadły do oka i w serce odłamki diabelskiego lustra, które spowodowały, że chłopiec zrobił się niegrzeczny, zły i nieczuły na piękno świata.. Pisarz ukazuje dzieje Gerdy i Kaya, ubogich dzieci rozdzielonych przez złą czarodziejkę, Królową Śniegu.Królowa Śniegu to bohaterka baśni J.CH.Andersena pt."Królowa Śniegu".. Wymień postacie, które Gerda spotkała w czasie swojej wędrówki.. Bohaterkę poznajemy jako piękną, dostojną kobietę o długich blond włosach, ubraną w śliczną białą suknię i lodową koronę.Hans Christian Andersen "Królowa Śniegu" - streszczenie..

Skłoniła się do okna i skinęła ręką.Królowa śniegu (org.

Jeżeli ten niecny plan się powied.Królowa Śniegu to bohaterka baśni J.CH.Andersena pt."Królowa Śniegu".. Dzieci po zapoznaniu się z częścią baśni opowiadającej o przyjaźni Kaya i Gerdy tworzą makietę miasta, w którym mieszkają bohaterowie.1.. Jego nazwana siostra Gerda znajduje chłopca i topi fragmenty z miłością jej czystego serca.. Będzie to piękny prezent dla każdego dziecka.. Mieszkała w pieknym lodowym pałacu.Nosi ona tytuł "Królowa Śniegu".. Opowiadał jej, co umie, o jakich uczył się krajach i miastach, jak wybornie liczy na pamięć — a ona uśmiechała się do niego.Podróż do zamku Królowej Śniegu.. Kogo porwała Królowa Śniegu?. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Królowa śnieguFabuła opowieści jest tak dobrze znana, że zamiast krótkiego streszczenia najlepiej oddać głos samemu autorowi, którego słowa tak pięknie zilustrował na okładce Yerko: Królowa śniegu była piękna i zgrabna, ale cała z lodu, z olśniewającego, błyszczącego lodu; a jednak żyła: oczy patrzały jak dwie jasne gwiazdy, lecz nie było w nich spokoju ani wytchnienia.. Chociaż nie byli rodzeństwem kochali się i każdą wolną chwilę spędzali razem.. Pierwsza jej część opowiada historię magicznego zwierciadła, stworzonego przez pewnego czarodzieja.. Okruchy lustra wbijają się w oko i serce Kaya.*.. Pewnego razu podczas wspólnej zabawy do oka i serca chłopca dostały się okruchy szkła ze zwierciadła czarnoksiężnika.Fabuła opowieści jest tak dobrze znana, że zamiast krótkiego streszczenia najlepiej oddać głos samemu autorowi, którego słowa tak pięknie zilustrował na okładce Yerko: "Królowa śniegu była piękna i zgrabna, ale cała z lodu, z olśniewającego, błyszczącego lodu; a jednak żyła: oczy patrzały jak dwie jasne gwiazdy, lecz nie było w nich spokoju ani wytchnienia.W starym mieście mieszka w sąsiednich domach dwoje dzieci: Kaj i Gerda.. Świat widziany w tym zwierciadle nie był dobry, bowiem skrywało ono wszystkie rzeczy godne pochwały, a wzmacniało rzeczy złe.Królowa śniegu - streszczenie Opowiadanie pierwsze - W którym jest mowa o lustrze i okruchach Jeden z najgorszych czarowników - sam diabeł - wpadł kiedyś w szalenie dobry nastrój i postanowił zrobić magiczne lustro, w którym wszystko będzie wyglądało znacznie gorzej, niż wygląda w rzeczywistości.Królowa Śniegu.. Po chwili zabawy dziewczynka zajmuje się swoimi sprawami: szmaciane lalki, róże w doniczce, a .Królowa Śniegu (2002) Snow Queen - Kai, ukochany Gerdy znika.. Królowa ŚnieguZła Królowa Śniegu zamierza zmrozić serca wszystkich ludzi i pozbawić ich emocji.. Kto jest głównym bohaterem baśni "Królowa Śniegu"?. W wielkim mieście mieszkał chłopiec i dziewczynka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt